Gespeelde programma's :

 

September 2017

L. Janáček                                          Lachische Dansen

A. Dvořák                                          De woudduif (Holoubek)

D. Sjostakovitsj                                 6e symfonie

 

Maart 2017

L. van Beethoven                              Symfonie nr 3, "Eroïca"

I. Stravinsky                                     2e suite uit het ballet De Vuurvogel

 

 

September 2016CD hoes van het najaarsconcert 2016

H. Berlioz                                          Symfonie Phantastique

A. Borodin                                          2e symfonie

W.A. Mozart                                     Scène uit Le Nozze di Figaro

 

Februari 2016CD hoes voorjaar 2016

M. Moussorgski                                Nacht op de kale berg

G. Gershwin                                      Catfish Row

S. Rachmaninov                               Symfonie nr. 3

 

September  2015CD hoes najaar 2015

G. Holst                                              The Planets

C. Debussy                                         Trois Nocturnes

 

 

Maart 2015CD hoes voorjaar 2015

C. Saint-Saëns                                   Danse Macabre

J. Brahms                                           Symfonie nr. 3

S. Prokovjev                                       Symfonie nr. 7

 

September 2014NHJOposter_zomer2014_v1 klein

G. Verdi                                               Ouverture La Forza del Destino

E. Elgar                                                In the South

K. Nielsen                                            Symfonie nr. 5

 

Maart 2014

nhjo maart14

Z. Kodaly                                             Hary Janos Suite

J. Sibelius                                            Symfonie nr. 1

 

 

 

September 2013

nhjo sept13C. Saint-Saëns                                     La jeunesse d'Hercule

A. Borodin                                            Polowetzer dansen

D. Sjostakovitch                                   Symfonie nr. 5 opus 47

 

 

Maart 2013

les biches

F. Poulenc                                            Suite d 'Orchestre "Les Biches"

M. Ravel                                               La Valse

P.I. Tsjaikovski                                   Suite uit "Het Zwanenmeer"

A. Márquez                                          Danzón nr. 2

 

September 2012

P.I. Tsjaikovski                                      Fantasie-Ouverture "Romeo en Julia"

Bram Kortekaas                                   Echo

I.F. Stravinsky                                       Le Sacre du Printemps

 

Maart 2012 :                                                                                                                                                                       

Nikolaj Rimski-Korsakov                    Ouverture voor orkest op.36 "Russisch Paasfeest"

Jean Sibelius                                        Pohjola's dochter, op.46

Bohuslav Martinu                              Symfonie nr.6, H.343, "Symfonische fantasieën"

 

September 2011 :                                                                                                                                                              

Bella Bartók                                          Két Kép Opus 10

Pjotr Iljich Tsjaikovsky                        Fransesca da Rimini

Dmitri Sjostakovitsj                             Symfonie Nr. 9

 

Maart 2011 :                                                                                                                                                                       

Johannes Brahms                                Symfonie Nr. 4

Maurice Ravel                                      Ma Mère L'Oye

Carl Nielsen                                           Rhapsodische OuvertureEn Fantasirejse till Færøerne

 

 

September 2010 :                                                                                                                                                              

John Adams                                         The Chairman dances, foxtrot for orchestra

Alexander Glazounow                       La Mer, Fantaisie opus 28

Nikalai Rimsky-Korsakow                  Sheherazade, Suite symphonique opus 35

 

Maart 2010 :                                                                                                                                                                       

Antonín Dvorcák                                  Natuurtrilogie

                                                                Ouverture V Prirode

                                                                Ouverture Karnaval

                                                                Ouverture Othello

Hans Rott                                               Symfonie No. 1 in E majeur

 

September 2009 :                                                                                                                                                              

Claude Debussy                                    Marche Écossaise

Bram Kortekaas                                    Symfonische Maskers

Granville Bantock                                 Overture to a Greek Tragedy

Sergej Rachmaninov                             Symfonische dansen

 

Maart 2009 :                                                                                                                                                                       

Sergej Rachmaninov                             Symfonische dansen

Edvard Grieg                                          Peer Gynt

 

September 2008 :                                                                                                                                                              

Leonard Bernstein                               Ouverture Candide

Modest Mussorgsky                            Schilderijententoonstelling

                                                                (bew. Vladimir Ashkenazy)

Antoni Dvo?ák                                       Symfonie no.9

                                                                 "Uit de Nieuwe Wereld"

Maart 2008 :                                                                                                                                                                       

Aaron Copland                                      Rodeo                                                                                                               

Ottorino Respighi                                 Fontane di Roma

Camille Saint-Saëns                             Symfonie nr. 3 met orgel

                                             

September 2007 :                                                                                                                                                              

Johan Sebastiaan Bach                        Brandenburgs concert nr. 3

Igor Stravinsky                                       Symfonie voor blazers

Carlos Michans                                      Phoenix, symphonic overture

Sergej Prokofiev                                    Suite nr. 2 uit Romeo en Julia

Maart 2007 :                                                                                                                                                                       

Paul Dukas                                              L'apprenti sorcier (De tovenaarsleerling)

Richard Strauss                                      Töd und Verklärung

Miklos Rosza                                          Jungle Book (met verteller) (solist: Frederik de Groot)

 

 

September 2006 :                                                                                                                                                              

Johannes Brahms                                Symfonie nr. 2 in D opus 73

Leonard Bernstein                               Symfonische dansen uit "West Side Story"

 

Maart 2006 :                                                                                                                                                                       

George Gershwin                                Concert voor piano en orkest in F

Igor Stravinsky                                     Petroesjka (versie 1911)

 

September 2005 :                                                                                                                                                              

Ludwig von Beethoven                        Ouverture "Leonore III"

Francis Poulenc                                     Les animaux modèles

Dmitri Schostakowitsch                       Symfonie nr. 10 in e, opus 93

 

Maart 2005 :                                                                                                                                                                       

Gioacchino Rossini                               Ouverture "Wilhelm Tell"

Samuel Barber                                      Medea's Meditation and dance of vengeance

César Franck                                          Symfonie in d

 

September 2004 :                                                                                                                                                              

Carl Nielsen                                            Ouverture "Helios" opus 17

Alphons Diepenbrock                        Hymne an die Nacht voor mezzosopraan en orkest

Gustav Mahler                                      Symfonie nr. 1 in D, 'Der Titan'

 

750 jaar Alkmaar (2004) :                                                                                                                                              

Paul Dukas                                              Fanfare pour preceder La Peri

Modest Peter Moessorgsky            Een nacht op de kale berg - Symfonisch gedicht

Gustav Mahler                                      Symfonie nr. 1 in D, 'Der Titan' (Deel 2 - Scherzo)

Maurice Ravel                                       Bolèro                                                                                                               

Nino Rota                                                La Strada (balletsuite)

 

Maart 2004 :                                                                                                                                                                       

Johannes Brahms                                Concert voor viool en orkest in D, opus 77 (solist: Birthe Blom)

Claude Debussy                                    La mer                                                                                                               

Camille Saint-Saëns                             Danse Bacchanale uit "Samson & Delilah"

 

September 2003 :                                                                                                                                                              

Nino Rota                                                La Strada (balletsuite)

Jean Sibelius                                          Symfonie nr. 2 in D opus 43

 

Maart 2003 :                                                                                                                                                                       

Maurice Ravel                                       Menuet Antique

Modest Peter Moessorgsky            Een nacht op de kale berg - Symfonisch gedicht

Franz Liszt                                               Hongaarse rapsodie nr. 2 in cis

Antonín Dvorák                                    Symfonie nr. 8 in G opus 88 "Engelse symfonie"

 

Jubileumconcert "NHJO 40 jaar" 2002 :

Pjotr Iljitsch Tschaikowsky               Ouverture "Romeo en Julia"

Maurice Ravel                                       La valse, poème chorégraphique

Richard Strauss                                     4 letzte Lieder (solist: Heleen Koele)

Johann Sebastian Bach                      Air uit de Suite nr. 3 in D BWV 1068 (toegift)

John Williams                                         Star Wars (Main Theme) (toegift)

 

September 2002 :                                                                                                                                                              

Claude Debussy                                    Prélude à l'après-midi d'un faune

Maurice Ravel                                       La valse, poème chorégraphique

Pjotr Iljitsch Tschaikowsky               Symfonie nr. 6 in b opus 74 "Pathétique"

Wolfgang Amadeus Mozart             Requiem in d, KV 626 (2 delen) (toegift)

 

Maart 2002 :                                                                                                                                                                       

Pjotr Iljitsch Tschaikowsky               Ouverture "Romeo en Julia"

Dmitry Kabalewsky                             Concert voor cello en orkest nr. 1 in g opus 49 (solist: Ad van Dongen)

Johannes Brahms                                Symfonie nr. 3 in F opus 90

 

September 2001 :                                                                                                                                                               

Franz Schubert                                      Symfonie nr. 8 in b "Onvoltooide" D759

Péteris Vasks                                         Concert voor althobo en orkest (solist: Ton v.d. Kieft)

Nikolai Rimski-Korsakov                    Sheherazade opus 35 - Symfonisch gedicht

Antonín Dvorák                                    Eia Mater uit Stabat Mater opus 58 (toegift)

 

Maart 2001 :                                                                                                                                                                       

Ludwig von Beethoven                     Ouverture "Egmont"

Alexander Borodin                              In de Steppen van Centraal Azië

Alexander Borodin                              Polowedzer Dansen

Richard Strauss                                     Symfonie in f opus 12

 

September 2000 :                                                                                                                                                               

Camille Saint-Saëns                             Maarte Héroïque

Wassilij Kalinnikow                              De ceder en de palm

Anatole Ljadow                                    Het betoverde meer

Dmitri Schostakowitsch                     Symfonie nr. 5 in D minor opus 47

George Gershwin                                Promenade "Walking the dog" (toegift)

 

Maart 2000 :                                                                                                                                                                       

Gioacchino Rossini                               Ouverture "Semiramis"

Benjamin Britten                                  Serenade voor tenor, hoorn en strijkorkest opus 31 (solisten: Paul van Zelm, Harry van Berne, Ludwig van Gijsegem)

Camille Saint-Saëns                             Dance Macabre

Nikolai Rimski-Korsakov                    Capriccio Espagnol opus 34

 

Familiematinee Rondetafel 60 Waterland 2000 :

Leonard Bernstein                               Ouverture "Candide"

Paul Dukas                                              L'apprenti sorcier (De tovenaarsleerling)

Edvard Grieg                                          Peer Gynt Suite nr. 1

Serge Prokofiev                                    Peter en de Wolf (solist: Peter Faber)

 

September 1999 :                                                                                                                                                               

Leonard Bernstein                               Ouverture "Candide"

Maurice Ravel                                       Ma mère l'oye

Géza Frid                                                 Suite pour orchestre opus 6

Sergej Rachmaninov                           Symfonie nr. 2 in e

Sergej Rachmaninov                           Vocalise opus 34/14 (toegift)

 

Maart 1999 :                                                                                                                                                                       

Wolfgang Amadeus Mozart             Ouverture zur Oper "Don Juan"

Claude Debussy                                    Rhapsody voor klarinet en orkest (solist: Frans Jurjaanz)

Paul Dukas                                              L'apprenti sorcier (De tovenaarsleerling)

Carl Nielsen                                            Symfonie nr. 1

 

September 1998 :                                                                                                                                                               

Hendrik Andriessen                            Ricercare                                                                                                          

Richard Strauss                                     Serenade voor blazers opus 7

Leonard Bernstein                               Symfonische dansen uit "West Side Story"

Antonín Dvorák                                    Symfonie nr. 9 in e opus 95 "Uit de nieuwe wereld"

Giuseppe Verdi                                    Requiem (Agnus Dei) (toegift)

 

Concert met het Jongenskoor van de St. Bavo 1998 :

Hendrik Andriessen                            Pezzo festoso (solist: Jan Piet Knijff)

Richard Strauss                                     Serenade voor blazers opus 7

Albert de Klerk                                      In Honorem Sancti Bavonis (solist: Jan Piet Knijff)

 

Maart 1998 :                                                                                                                                                                       

Aaron Copland                                      The Red Pony

Bernard Herrmann                              Fahrenheit 451

John Williams                                         Schlinder's List

Erich W. Korngold                                The Adventures of Robin Hood

John Williams                                         Star Wars                                                                                                         

Monty Norman                                     James Bond Theme (toegift)

 

September 1997 :                                                                                                                                                               

Felix Mendelssohn                              Ouverture "Die Hebriden, oder Die Fingalshöhle" opus 26

William Walton                                      Henry V                                                                                                            

Richard Wagner                                    Siegfried-Idyll

Gustav Mahler                                      Symfonie nr. 4 in G

Wolfgang Amadeus Mozart             Requiem in d, KV 626 (2 delen) (toegift)

 

Maart 1997 :                                                                                                                                                                       

Antonín Dvorák                                    Ouverture "Karneval" opus 92

Edvard Grieg                                          Peer Gynt Suite nr. 1

George Gershwin                                Rhapsody in Blue

Charles Ives                                            Two Contemplations: nr. 1 "The Unanswered Question"

Johannes Brahms                                Variaties op een thema van Joseph Haydn opus 56a

                                                                                                                                    

September 1996 :                                                                                                                                                               

Carl Nielsen                                            Ouverture "Helios" opus 17

Pjotr Iljitsch Tschaikowsky               Ouverture "Romeo en Julia"

Milij Alexejewitsch Balakirew         Symfonie nr. 2 in d

Antonín Dvorák                                    Eia Mater uit Stabat Mater opus 58 (toegift)

 

Maart 1996 :                                                                                                                                                                       

Béla Bartók                                             Vijf Hongaarse Schetsen sz. 97

Ralph Vaughan Williams                    Suite "The Wasps"

Igor Stravinsky                                      Symfonie opus 1

 

September 1995 :                                                                                                                                                               

Leonard Bernstein                               Ouverture "Candide"

Benjamin Britten                                  Suite voor orkest op Engelse volksmuziek ("A time there was") opus 90

Ralph Vaughan Williams                    Norfolk Rhapsody nr. 1 (fantasie op Greensleeves)

Richard Strauss                                     Symfonie in f opus 12

Wolfgang Amadeus Mozart             Deel uit de opera "Così fan tutte", KV 588 (nr. 10 Terzettino)

 

Maart 1995 :                                                                                                                                                                       

Wassilij Kalinnikow                              Tsaar Boris: Ouverture en Entr'acte muziek

Alexander Glazoenow                       Iz srednikh veko - Suite opus 79 - Uit de Middeleeuwen

Johannes Brahms                                         Concert voor viool en orkest in D, opus 77 (solist: Theodora Geraets)

 

September 1994 :                                                                                                                                                               

Aaron Copland                                      Fanfare for the Common Man

Claude Debussy                                    Berceuse héroïque

Edvard Grieg                                          Lyrische suite opus 54

Igor Stravinsky                                      Four Norwegian Moods

Johannes Brahms                                Symfonie nr. 4 in e opus 98

George Gershwin                                Promenade "Walking the dog" (toegift)

 

Maart 1994 :                                                                                                                                                                       

Alexis Emanuel Chabrier                   Joyeuse maarte - Maarte française

Gabriel Fauré                                         Dolly opus 56

Claude Debussy                                    Maarte écossaise sur un thème populaire

Antonín Dvorák                                    Concert voor cello en orkest in b opus 104 (solist: Quirine Viersen)

 

September 1993 :                                                                                                                                                               

Alexander Borodin                              Ouverture "Prins Igor"

Hendrik Andriessen                            Variaties en Fuga op een thema van Johann Kuhnau voor str.

Igor Stravinsky                                      Acht instrumentale miniaturen

Maurice Ravel                                       Pavane pour une infante défunte

Nikolai Rimski-Korsakov                    Symfonie nr. 2 in fis opus 9 "Antar" - Symfonische suite

 

Maart 1993 :                                                                                                                                                                       

Georges Bizet                                        L'arlésienne - Suite nr. 1

Georges Bizet                                        L'arlésienne - Suite nr. 2

Nikolai Rimski-Korsakov                    Le Coq d'Or - Symfonische suite

Sergej Rachmaninov                           Concert voor piano en orkest nr. 2 in c opus 18 (solist: Yoram Ish-Hutwitz)

                                                                                                                                                                        

September 1992 :                                                                                                                                                               

Camille Saint-Saëns                             Maarte Héroïque

Claude Debussy                                    Prélude à l'après-midi d'un faune

Moulijn                                                    Preludio Sinfonico

Camille Saint-Saëns                             Dance Macabre

Johannes Brahms                                Symfonie nr. 2 in D opus 73

 

Maart 1992 :                                                                                                                                                                       

Robert Heppener                                Sweelinck-fanfare voor groot orkest

Joseph Haydn                                        Symfonie nr. 49 in f "La passione"

Bedrich Smetana                                  Má vlast - Mijn vaderland: nr. 2 Vltava - Moldau

César Franck                                          Psyché - Symfonisch gedicht

 

September 1991 :                                                                                                                                                               

Hendrik Andriessen                            Ricercare                                                                                                          

Gustav Mahler                                      Kindertotenlieder (solisten: Sasja Hunnego, Margareth Beunders)

Wassilij Kalinnikow                              Symfonie nr. 2 in A

Dmitri Schostakowitsch                     Tahiti trot opus 16 "Tea for two" (toegift)

 

Maart 1991 :                                                                                                                                                                       

Charles Gounod                                   Faust: Balletmuziek

Wolfgang Amadeus Mozart             Concert voor klarinet en orkest in A KV 622 (solist: Frans Jurjaanz)

Aram Katsjatoerian                             Suite uit Spartacus

Aram Katsjatoerian                             Gayaneh: Sabeldans (toegift)

 

September 1990 :                                                                                                                                                               

Jan Koetsier                                           Intrada Classica

Gabriel Fauré                                         Pelléas et Mélisande opus 80 - Suite

Camille Saint-Saëns                             Concert voor cello en orkest nr. 1 in a opus 33 (solisten: Michiel Weidner, Larissa Groeneveld)

Antonín Dvorák                                    Symfonie nr. 9 in e opus 95 "Uit de nieuwe wereld"

 

Maart 1990 :                                                                                                                                                                       

Giuseppe Verdi                                    Ouverture "Nabucodonosor" ("Nabucco")

Richard Strauss                                    Concert voor hoorn en orkest nr. 1 in Es opus 11 (solisten: Paul van Zelm, Vincente Zarzo)

Edvard Grieg                                        Peer Gynt Suite nr. 1

Pjotr Iljitsch Tschaikowsky                Ouverture "Romeo en Julia"